DPP

[quote]Na Rakovnicku včera začala stavba dalších úseků dálnice D6. Jde o úsek mezi Novým Strašecím a Řevničovem a obchvat Řevničova. Oba úseky by měly být hotové do srpna 2020, urychlí spojení na Německo. Investice Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přesáhne 1,8 miliardy korun, část nákladů pokryje evropská dotace. Délka nového dálničního úseku bude zhruba deset kilometrů.[/quote]

Nová část dálnice také odvede dopravu dál od obydlených míst, kromě Řevničova se uleví také Krušovicím. Nynější silnice 6 vede přímo oběma obcemi.

Kompletní dostavba D6 z Prahy do Karlových Varů a Chebu je zásadní nejen pro Rakovnicko, ale také pro Karlovarský kraj. Čeká se na ni už desítky let. D6 má nyní 90 kilometrů, včera začala výstavba dalších deseti a příprava 75 zbývajících pokračuje.

,,Například hned začátkem příštího roku máme v plánu začít budovat obchvat obce Lubenec. Zbývajících osm dálničních úseků bychom chtěli zahájit během následujících pěti let,“ uvedl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Sdružení firem postaví úsek mezi Novým Strašecím a Řevničovem zhruba za 750 milionů korun. Dalším navazujícím úsekem je obchvat Řevničova v hodnotě jedné miliardy korun.

Na aktuální stavby má navázat úsek kolem Krupé na Rakovnicku, na kterém začnou práce podle předpokladů v roce 2019. Ve stejném roce by se mohlo začít stavět i na dalších dvou chybějících úsecích D6 ve Středočeském kraji, u Hořesedel a Hořoviček.

Zdroj: ČTK