Invoitix

[quote]Několik desítek policistů bude dohlížet na klidný průběh hudebního festivalu Trnkobraní, který se uskuteční v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích na Zlínsku. U podobných akcí, kterých se účastní větší počet lidí, je zvýšené riziko trestné činnosti. Padesátý ročník festivalu začne v pátek v 16:00 a skončí v noci na neděli.[/quote]

Policie bude na příjezdových cestách do Vizovic od pátečního dopoledne, aby dohlédla na zvýšený provoz při příjezdu stovek osobních aut. Totéž se bude opakovat při jejich odjezdu v neděli ráno a dopoledne. Při silničních kontrolách budou policisté dohlížet především na to, zda řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo drog. Hlídky se budou dále pohybovat v ulicích města, ve stanových městečkách a v areálu likérky. V akci budou také policejní koně a psi.

Oproti předchozím ročníkům festivalu letos dojde ke změně parkování. Cesta ze Zádveřic-Rakové do Vizovic bude až k odbočce na Těchlovský kopec obousměrná a bude zde zakázáno parkovat.

,,Upozorňujeme všechny motorizované návštěvníky, aby respektovali dopravní značení a pokyny policistů a neparkovali na místech, kde je to zakázáno,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policie také návštěvníky upozorňuje na to, aby si dobře hlídali své věci.

,,Každoročně se setkáváme s krádežemi jak ve stanovém městečku, tak přímo ve vizovickém areálu. Všechny účastníky proto upozorňujeme na maximální obezřetnost, která klesá s tím, jak stoupá množství alkoholu v krvi. Cenné věci by neměly zůstávat nehlídané ve stanech. Zloději se zaměřují především na kabelky, mobilní telefony a peníze. Nic z toho nepatří ani do zadních kapes kalhot,“ sdělila Kozumplíková.

Souběžně s Trnkobraním se bude v Březůvkách na Zlínsku konat Truck sraz Zlín. Obyvatel Zlína se tato každoroční akce dotkne omezením provozu v centru města. V pátek bude kvůli spanilé jízdě kolony platit mezi 18:00 a 22:00 na náměstí T. G. Masaryka, v ulicích Hradská, Štefánikova, Osvoboditelů a na třídě T. Bati. V sobotu mezi 11:00 a 15:00 pojedou kamiony po třídě T. Bati a ulicích Březnická, Filmová, Vrchy a Zelená.

,,V pátek se budou trucky do Zlína přepravovat z Březůvek přes zlínskou část Kudlov a zpět, v sobotu pojedou opačným směrem přes Provodov, Želechovice nad Dřevnicí, Příluky a zpět opět přes Kudlov,“ doplnila mluvčí.

Pokud se řidiči těmto místům v uvedených časech nevyhnou, mohou v kolonách podle policie strávit až půl hodiny.

Pořádkoví policisté, těžkooděnci, členové antikonfliktního týmu i kriminalisté budou v sobotu dohlížet i na dění u zlínského fotbalového stadionu, na němž odehraje domácí tým prvoligové utkání proti Karviné.

Zdroj: ČTK

 

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP