Zdroj: Pixabay.com
DPP

[quote]Na západě Německa bude během dneška v důsledku srážek, které přinesla bouře Burglind, stoupat hladina řek a některé z nich se mohou vylít z břehů. Vysoká hladina už podle německých médií vedla k omezení lodní dopravy na Rýnu a jejímu přerušení na Mosele.[/quote]

,,Mosela je kompletně uzavřená,“ uvedl Tobias Schmidt, který má ve městě Koblenz na starost správu vodních toků.

V Trevíru na západě spolkové republiky sice podle úřadů hladina řeky nyní lehce klesá, má ale znovu začít stoupat. Lodní doprava tak zřejmě bude ještě jeden až dva dny přerušena.

Na Rýnu zatím úřady sáhly k omezení rychlosti v asi padesátikilometrovém úseku mezi Mondorfem a Dormagenem. Během dne by hladina řeky v okolí Kolína nad Rýnem mohla stoupnout na více než sedm metrů, v pátek dopoledne může přesáhnout 7,5 metru. Některá města kvůli stoupající hladině Rýna přistoupila k preventivním opatřením, vážnější problémy ale zatím hlášeny nejsou.

Omezena po středeční bouři, která ve Francii nesla jméno Eleanor, zůstává nadále železniční doprava v částech Severního Porýní-Vestfálska. Týká se to především okolí Kolína, Bonnu a Cách, kde vypadla řada regionálních a příměstských spojů. Německé dráhy chtějí všechny spoje během dne obnovit.

Zdroj: ČTK