Zdroj: GO! Express & Logistics, s. r. o.
Invoitix

GO! Expres & Logistics se dlouhodobě zaměřuje na oborovou logistiku z oblasti genetického, biotechnologického či farmaceutického vývoje, výzkumu či medicíny. K tomu, aby byly potřeby různých subjektů podnikajících v oblasti Life & Science beze zbytku dodrženy, je nutné znát co nejpřesněji jejich potřeby. Velmi častá je komunikace s nemocnicemi, výzkumnými centry i firmami zabývajícími se výrobou, výzkumem i distribucí léčivých látek a produktů z podobné oblasti.

Výhody služeb GO! Express & Logistics

Produkt Life & Science je nabízen s ohledem na maximální pohodlí zákazníka. Klientovi odpadá starost o obalové materiály, suchý led, termoboxy či termoregulační gely. Alternativním řešením pro naše klienty mohou být speciálně vybavené vozy, které mají aktivní chlazení a vytápění nákladového prostoru. Avšak při expresních přepravách a menšímu objemu zásilek nemůže toto řešení nikdy cenově konkurovat právě obalovým systémům. Výhodou přepravy jednotlivých zásilek přes síť GO! (místo vlastního řešení v podobě celo chlazených či vytápěných vozů) je flexibilní dopravní kapacita pomocí pravidelných vlastních sítí společnosti v rámci Evropy. Další nespornou výhodou oproti vlastnímu celo vozu je zachování konstantních podmínek pro přepravu – zásilky je po celou dobu uchována ve stejné teplotě, a to i při manipulaci s nákladem, při vyzvednutí a doručení zásilky. Zejména při doručení není nutná přímá dodávka do prostoru s požadovanou teplotou pro zásilku.

Nabízené teplotní režimy

Hlavním specifikem těchto přeprav je důkladné zabalení zásilky. Dobře zabalené zboží je zárukou bezproblémové přepravy. Proto jsou naši kurýři připraveni zboží přebalit, aby se tak eliminovalo nebezpečí poškození zásilky. Již při přijetí objednávky klient dostává kompletní informace ohledně nutnosti zabalení zásilky.  GO! Express nabízí přepravu Life & Science ve třech teplotních režimech. Při režimu GO! Dry Ice je zásilka uchovávána v rozmezí -78 až -4 °C. V režimu GO! Cold Pack se jedná o kontrolovanou teplotu v rozmezí 2 až 8 °C a režim GO! Ambient se přepravu v teplotě mezi 15 až 25 °C. V současné době si klienti mohou vybrat z 15-ti typů termoboxů pro mraženou, chlazenou a ambientní přepravu, které jsou vybaveny chladícím nebo mrazícím médiem, které udrží zásilku v požadované teplotě. Mražené vzorky jsou přepravovány na suchém ledu (oxid uhličitý), který netaje jako klasický led, ale vypařuje se, chlazené vzorky jsou přepravovány s termoregulačními gely a ambientní přepravy se přepravují pomocí speciálních obalových systémů.

Kontrola teploty při přepravě

Kvalitní servis přepravy v oblasti Life Science se neobejde bez možnosti monitorovat teplotu uvnitř zásilky během celé doby přepravy. K tomu určené dataloggery tak mohou klientovi rychle prozradit, zda byl požadovaný režim teploty přepravy dodržen po celou dobu a přepravovaný materiál se nijak neznehodnotil. Naši klienti nejčastěji využívají jednorázové dataloggery pro kontrolu teploty zásilek, které jsou přepravovány v režimu GO! Cold Pack a GO! Ambient, mohou ale využít i speciálních dataloggerů pro hluboce zmrazené zboží. Dataloggery zaznamenávají teplotu v krátkých intervalech a lze následně jednoduše ihned po přijetí zásilky zjistit, v jaké teplotě se zásilka během přepravy nacházela.

Více na: http://www.general-overnight.cz/preprava-life-science/

 

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP