Zdroj: Freeimages.com

[quote]Společnost HP uvedla na trh dva nové šestibarevné tiskové stroje. Ink jetová technologie je určena díky svému formátu, produkčním a konstrukčním vlastnostem především pro výrobce obalů z vlnitých lepenek, kteří ocení u stroje jak vysokou kvalitu, tak i výkon. Potištěné vzorky HP před několika dny presentovalo poprvé na veletrhu FESPA.[/quote]

Oba šestibarevné inkjetové stroje (HP PageWide T1190 a T1170) se svou produktivitou a kvalitou řadí k světově nejvýkonnějším digitálním tiskárnám pro packaging.

Nová vlajková loď se představuje

Nová vlajková loď v sektoru packaging PageWide T1190 nabízí dokonce i mnohem vyšší výkon (o 67%) než má současný PageWide T1100S, který je na trhu velmi úspěšný. Všemi šesti barvami dokáže potiskovat rychlostí až 305m/min. Stroj je vhodný na pre print potisk, tedy na tisk, který je následně kašírován na vlnité lepenky a lze jím dosáhnout naprosto excelentní kvality. Díky šesti barvám (CMYKOV) dochází k rozšíření možností barevného gamutu, což ocení designéři při vytváření grafiky pro podporu brandu.

Digitál s ofsetovou kvalitou ve velkém formátu

Stroje pracují s tiskovou šířkou 2,8m a jsou tedy velmi vhodnou alternativou pro výrobce obalů z vlnité lepenky, kteří vedle přímého flexotisku, chtějí nabízet ofsetovou kvalitu na digitální technologii, se všemi výhodami, které digitální tisk přináší. Oba nové digitální stroje jsou vhodné na potisk natíraných i nenatíraných papírů od 80 g / m2 do 350 g / m2. Stroje nabízejí nejenom vysokou kvalitu, ale i personalizaci a pružnou reakci při vyřizování menších objemů zakázek.

DPP