[quote]Do výběrového řízení na ředitele středočeských silničářů se přihlásilo osm lidí. Dnes byly otevřeny obálky s nabídkami, nový ředitel se má funkce ujmout od března, informoval ČTK Jan Nováček z krajského úřadu.[/quote]

Hejtmanství hledá nástupce Zdeňka Dvořáka, kterého radní v prosinci odvolali. Tento krok koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců avizovala už v minulosti. Cestáři čelili kritice kvůli hospodaření, jejich zakázky prověřuje policie. Nový ředitel by měl mít podle kraje zkušenost s řízením společnosti s ročním obratem nejméně miliarda korun.

Výběrové řízení má tři kola. Pracovníci úřadu dnes překontrolovali všechny náležitosti přihlášek. Ve středu 20. ledna je plánováno druhé kolo, v němž bude uchazeče vybírat jedenáctičlenná komise. Pozváni budou všichni uchazeči, kteří splnili předpoklady v prvním kole. Komise posoudí jejich odborné znalosti a osobnostní předpoklady. Do třetího kola postoupí dva nejlepší kandidáti.

Činnost středočeské správy a údržby silnic prošetřují kriminalisté. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu loni zajistili v jejích kancelářích v Praze a Říčanech některé dokumenty. Média v minulosti upozornila například na zakázky týkající se ořezání stromů kolem silnic na Kolínsku a Kutnohorsku nebo opravy silnice u Českého Šternberka, které údajně nebyly řádně provedeny.

Bývalé krajské vedení za ANO a ČSSD podporované komunisty dosavadního šéfa správy a údržby silnic Dvořáka dlouhodobě hájilo. Poukazovalo na to, že kontroly a audit u silničářů žádná závažná pochybení neprokázaly. Také Dvořák tvrdil, že se cestáři ničeho nedopustili.

 

Zdroj : ČTK