Zdroj: Freeimages.cz

[quote]Využití papíru je opravdu široké. Nedávno jsem dokonce dostala zprávu, že omyvatelný papír se v Číně hojně využívá i na výrobu tašek, batohů atd. Producentem je Shenzhen E-Yue Manufacturer Co., Ltd, který je na trhu již 10 let a k vytváření kreací vytváří jak své 3 designéry, tak zkušeností 150 ostatních zaměstnanců.[/quote]

K výrobě odnosných tašek a batohů producent využívá speciální typ omyvatelného kraftového papíru, který je vyroben z přírodní buničiny. Výrobce uvádí, že se jedná o nový typ materiálu s nízkou CO2 stopou, který je velmi šetrný k životnímu prostředí.

Trvanlivý (téměř) jako kůže?

Kraftový papír je laminovaný či opatřený speciálním nátěrem a je velmi dobře potiskovatelný. Z hlediska používaného sortimentu je kladen zvláštní důraz na pevnost materiálu. Je vysoce odolný vůči otěru a dalšímu mechanickému poškození. Na rozdíl od běžných papírů je omyvatelný.

Využití v závislosti na fantazii designéra

Potenciál využití vidí producent především v sortimentu batohů, tašek či kabel.  V nabídce jsou však i kryty na laptopy a další podobné možnosti. Papír je, i přes svou velkou odolnost (není problém se sešíváním), i velmi flexibilní, takže designovým kreacím se meze nekladou. Lze ho dost dobře kombinovat i s dalšími materiály, např. koženými popruhy atd.

Zdroj: Syba

DPP