Společnost PapairWrap byla založena v roce 2020 a hned následně začala ve svém výrobním závodě v Rethem an der Aller vyvíjet a pilotně vyrábět bublinkový balící materiál, která je vyroben ze 100% papíru a bez syntetických látek a lepidel. O materiál, který byl již několikrát oceněný významnými cenami je stále větší zájem, proto společnost plánuje rozšířit i celé nové produktové portfolio.

 

Ačkoli bylo původně plánováno zahájení výroby v březnu 2022, dodávky technologie a komponent pro závod byly opakovaně zdržovány globálními politickými událostmi a pandemií COVID-19. Cílem vývoje je uspokojit rostoucí poptávku po udržitelných alternativách obalů, přičemž více než 150 zákazníků z celé řady průmyslových odvětví je připraveno získat první řadu papírových obalů PapairWrap. Mezitím proběhnou pilotní projekty s dalšími vybranými zákazníky, které zhodnotí jejich implementaci PapairWrap a výsledky použijí k dalšímu vývoji řešení.

 

Produktové portfolio bude zahrnovat i obaly

Jako další kroky společnost plánuje rozšířit funkčnost bublinkového materiálu a vytvořit nové produktové obalové portfolio PapairWrap. Očekává se, že bude zahrnovat přepravní tašky, polstrované i nevypolstrované, a jednotlivé produkty vyrobené na zakázku.

 

Vítězná řada ocenění

Společnost Papair, která byla založena v roce 2020 s cílem vyhnout se plastovému odpadu a spojit bezpečnost, nákladovou efektivitu a udržitelnost v jediném obalovém řešení, již v prosinci 2022 obdržela Durchstarterpreis od dolnosaského ministerstva hospodářství a kultury a dolnosaské investiční a rozvojové banky; letos byl součástí Amazon Sustainability Accelerator a dostal se do finále Dolnosaské ceny za inovaci. Je také finalistou Sustainability Awards v kategorii Recyclable Packaging (Pre-Commercialised). Biologicky odbouratelné, 100% papírové vzduchové polštáře FSC certifikované společností Flöter Verpackungs-Service GmbH byly oceněny cenou WorldStar Packaging Award v kategorii e-commerce.

Zdroj: SYBA