DPP

Ruská nízkonákladová letecká společnost Pobeda propustila jednoho ze členů vedení firmy a formálně pokárala jejího ředitele kvůli neobvyklé trajektorii nedávného letu aerolinek. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na své zdroje. Piloti podle ní tehdy v jednu chvíli zvolili dráhu letu, která znázornila penis.

Na palubě letounu, jenž mířil 11. listopadu z metropole Moskvy do Jekatěrinburgu na Urale, bylo v tu chvíli 102 pasažérů. O překvapivém kroužení dopravního letounu posléze informovala ruská média, přičemž zveřejnila záběr ze serveru flightradar24.com, na němž je vidět na trase linky falický symbol.

Piloti podle ruských médií takto vyjádřili podporu kapitánovi fotbalové reprezentace Arťomu Dzjubovi, jehož sborná na začátku listopadu vyřadila z národního týmu kvůli choulostivému videu, které se objevilo na internetu a na němž je vidět muž velmi podobný Dzjubovi při sebeuspokojování.

Federální agentura pro leteckou dopravu (Rosaviacija) podle serveru RBK později ve své interní zprávě uvedla, že manévr mohl představovat pro cestující bezpečnostní riziko a doporučila potrestat vedení společnosti, jelikož selhalo v „rozvoji a udržení kultury bezpečnosti“, která by měla být absolutní prioritou.

 

Na dnešní schůzi představenstvo Pobedy potrestalo dva členy vedení. Zatímco generální ředitel Andrej Kalmykov vyvázl s formálním pokáráním, jeden z jeho zástupců přišel o práci. Kromě agentury Reuters o tom informuje s odvoláním na své zdroje rovněž server RBK. Rosavijacija i Pobeda, která je nízkonákladovou dceřinou společností Aeroflotu, odmítly informace komentovat. Aeroflot potvrdil jednání představenstva, více však schůzi nekomentoval.

 

Zdroj : ČTK