[quote]Policejní hlídky při středeční bezpečnostní akci, při které se zaměřily na kontrolu dodržování rychlosti na silnicích v ČR, zjistily 2747 přestupků. Většina z nich se týkala právě porušení stanovené rychlosti jízdy.[/quote]

Policisté zkontrolovali na zhruba 800 místech po celé zemi téměř 6000 řidičů a rychlost překročilo 2322 z nich, další měli nevyhovující technický stav auta, nebyli připoutáni bezpečnostním pásem, neměli dálniční známku nebo řídili pod vlivem návykových látek. Výsledky akce s názvem Speed marathon dnes policie zveřejnila na webu.

Bezpečnostní akce začala ve středu po půlnoci, trvala 24 hodin a zapojilo se do ní 669 policistů. Kontrolní místa policie vybrala ve spolupráci s občany, kteří o lokalitách mohli hlasovat v únoru. „I přesto, že byla veřejnost předem informována o stanovištích a celé akci, policisté zjistili během čtyřiadvaceti hodin 2747 dopravních přestupků,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Vedle 2322 případů překročení rychlosti zjistili policisté u 51 aut nevyhovující technický stav, ve 48 případech nepoužití bezpečnostních pásů, 15 řidičů nemělo dálniční známku a 31 řidičů řídilo pod vlivem návykových látek.

Bezpečnostní Speed marathon pořádá organizace Roadpol po celé Evropě a česká policie se do ně zapojila pošesté. Cílem akce je snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy.

 

Zdroj : ČTK