Policisté při kontrolách na silnicích minulý týden přistihli při řízení 45 řidičů pod vlivem alkoholu a další 19 řidičů pod vlivem jiných návykových látek. Zjistili také přes 3700 přestupků, většinou řidiči překračovali povolenou rychlost. Policie o tom informovala na svém webu.

Do kontrol po celé ČR se od 8. do 14. srpna zapojilo přes 1150 policistů, zaměřili se především na dodržování povolené rychlosti.

„Hlídky zkontrolovaly téměř 9000 vozidel a odhalily přes 3700 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová. Přes 2440 řidičů nedodrželo povolenou rychlost.

Mezi další časté přestupky patřilo to, že řidiči neměli auto v řádném technickém stavu, nebyli připoutáni, nevěnovali se řízení či neměli v pořádku doklady. „Pod vlivem alkoholu usedlo za volant 45 řidičů a 19 řidičů pod vlivem jiných návykových látek,“ doplnila mluvčí.

Policie chce uskutečnit další dopravně bezpečnostní akce. Cílem je snížit nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na silnicích.

Při červencových nehodách zemřelo v Česku na silnicích 33 lidí, proti stejnému loňskému měsíci o 12 méně. Mezi červencovými oběťmi převažovali řidiči osobních aut. Zemřelo jich 14. O život přišlo také pět spolujezdců z osobních vozů a pět motocyklistů.

Zdroj : ČTK