Společnost Porsche Česká republika, největší importér nových osobních a užitkových vozidel do České republiky, slavnostně otevřel novou Tréninkovou akademii v obci Zlatníky-Hodkovice v okrese Praha Západ, v rozvojové oblasti určené pro vědu a výzkum. Tréninková akademie je určena pro školení všech kompetencí požadovaných standardy u prodejních a servisních partnerů společnosti Porsche ČR u značek Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy, CUPRA, programu prodeje ojetých vozů Das WeltAuto a projektu komplexního řešení nabíjecí infrastruktury MOON.

„Když jsme tady loni koncem dubna klepali na základní kámen, mým přáním bylo, abychom se zde po roce sešli při slavnostním otevření. Vzhledem k obtížným podmínkám je téměř zázrak, že se nám to celé podařilo, za což bych chtěl všem zúčastněným poděkovat. Společnost Porsche Česká republika tak má nyní naprosto špičkovou Tréninkovou akademii,“ říká Jan Hurt, jednatel Porsche Česká republika. „Význam odbornosti a know-how trvale roste spolu s tím, jak jsou dnešní automobily čím dál chytřejší. Pro spokojenost našich zákazníků jsou tato hlediska naprosto klíčová. Prospěch z toho budou mít nejen oni, ale i naši školitelé, kteří zde budou předávat nejnovější informace také učitelům českých odborných škol, s nimiž spolupracujeme, hasičům, pracovníkům pojišťoven a dalším institucím,“ dodává Jan Hurt.

Moderní multifunkční objekt byl zhotoven celkovou investicí 156 milionů korun, přičemž od poklepání základního kamene uběhlo jen něco málo přes jeden rok. Celý komplex vyniká modularitou a lze ho rozšířit jak vně, tak uvnitř. Ve svých prostorách nabídne nejmodernější vybavení pro školení jak mechanických činností, tak čím dál více poptávaných zásahů v oblasti elektroniky, digitalizace a elektromobility.

„Trvalá udržitelnost je pro nás prioritou ve všech oblastech,“ říká Christoph Grün, jednatel Porsche Česká republika. „V duchu těchto principů bylo budováno i naše vzdělávací centrum. S eco friendly přístupem ladí i další aspekty architektonického řešení – budova je zasazena do zeleně, k jejíž zálivce poslouží dešťová voda zachycovaná do retenčních nádrží s akumulačním prostorem, a mikroklima budovy vylepší popínavá zeleň na fasádě,“ dodává Ch. Grün.

Tréninková akademie je koncipována jako multifunkční budova, v níž budou probíhat školení, setkání, odborné konference a další akce. Nejmodernější vybavení umožní vzdělávací a školicí programy v rámci hybridní výuky, která zahrnuje samostudium, online výuku se školitelem a prezenční školení. Jedna z pěti učeben pro technická školení je například speciálně vybavena pro výuku karosářů, včetně rovnání a sváření různých materiálů používaných v nejmodernějších konstrukcích karoserií vozidel koncernu VOLKSWAGEN. Další tři učebny budou sloužit pro tzv. netechnická školení a jedna učebna je vyhrazena pro přípravu multimediálního obsahu a online vysílání. Vnitřní prostory jsou variabilní s možností různého propojování a změny velikosti.

Multifunkční budova, zhotovená investicí 156 milionů korun, je dílem architektonického studia Kaňka + Partners, přičemž realizací se zabývala stavební firma IMOS. „Za takto flexibilní komplex s možností pořádání malých akcí i velkých eventů s kapacitou až 100 lidí jsme mimořádně rádi. Celá budova je navíc modulární, takže můžeme variovat učebny a v případě potřeby ji v budoucnu zvětšit jak do šířky, tak do výšky. Do budoucna se připravuje také pokrytí střechy fotovoltaickými panely pro výrobu elektrické energie s případným úložištěm z použitých VN akumulátorů z elektromobilů pro dosažení energetické neutrality,“ přibližuje novou budovu Pavel Kolařík, vedoucí Tréninkové akademie. Z environmentálního pohledu splňuje budova svou energetickou náročností parametry velmi úsporné budovy. Pro úsporu energií jsou využity technologie rekuperačního větrání, inteligentního řízení osvětlení a exteriérového stínění vnějšími žaluziemi. Zdrojem pro vytápění a chlazení jsou jednotky fungující na principu tepelného čerpadla, zahrada využívá automatické závlahy a pro parkování je připraveno
100 venkovních míst. Až 20 z nich může být nabíjeno 10 AC nabíječkami MOON (2 x 22 kW), v přípravě je dalších 5 AC nabíječek a 2 DC nabíječky venku.

Uvnitř se na nabíjení elektromobilů myslelo také, celkový příkon může být až 0,5 MW (trafostanice). Interiér Tréninkové akademie disponuje i dalšími zajímavostmi, jako například:

  • 9 praktických modulárních učeben vybavených nejmodernějšími technologiemi
  • Stání až pro 4 osobní vozy a 4 učebny teorie
  • Praktické učebny s nejmodernějšími hydraulickými zvedáky Hermann, pro LUV hydraulický zvedák s nosností až 5 tun
  • Plně vybavená učebna pro výuku klempířů, speciální učebna pro školení elektromobility a CNG, školení konektivity s potřebnými demo součástkami
  • Vnitřní i venkovní prostor s WiFi, dvě alternativní připojení (vzduch + optika).

 

Zdroj: Porsche Česká republika

DPP