Dosluhující vedení pražského magistrátu odsunulo o měsíc termín podání nabídek do výběrových řízení na členy představenstva dopravního podniku (DPP) včetně jeho předsedy, tedy generálního ředitele podniku Petra Witowského. Důvodem je to, aby o výběru rozhodovalo nové vedení města, které vzejde z povolebních jednání. Výsledky budou pravděpodobně vyhlášeny v polovině listopadu. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Vedení města jako valná hromada DPP se k vypsání tendrů rozhodla letos v červnu poté, co propukla kauza Dozimetr.

„Termín pro podávání nabídek jsme posunuli o měsíc, abychom vyčkali, než se zformuje nová koalice, a tím pádem, aby do toho mohlo být zapojeno nové vedení města. Vzhledem k tomu, jak se koaliční jednání vyvíjejí, rozhodli jsme se termín posunout,“ řekl Scheinherr.

Představenstvo firmy má pět členů, jeho předsedou obvykle bývá generální ředitel. Tím je nyní Witowski. Pokud by se do řízení nepřihlásil nebo pozici předsedy představenstva neobhájil, neznamená to, že skončí jako generální ředitel.

K odložení výběrových řízení vyzvali dosluhující městskou radu v povolebních jednání představitelé koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a ANO. Radní v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) vyzvali, aby nepřijímali žádná pro město důležitá rozhodnutí a nechali to až na nové koalici a jejích radních.

Radní jako valná hromada v červnu odvolali z dozorčí rady dnes již bývalého místostarostu Prahy 9 Marka Doležala (TOP 09), a to v souvislosti právě s kauzou korupce v DPP, v níž policie obvinila více než desítku lidí včetně bývalého primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN) a lobbisty Michala Redla. V dozorčí radě tehdy skončili také Hlubuček a Michal Zdeněk.

DPP je největší městskou firmou s asi 11.000 zaměstnanci a má na starosti provoz MHD. Jeho dozorčí radu volí pražští radní ve formě valné hromady podniku.

Zdroj : ČTK