[quote]Dopravnímu podniku hlavního města Prahy (DPP) loni klesl zisk zhruba o 400 milionů korun na 1,5 miliardy. Uvedl to dnes deník E15. Generální ředitel podniku Petr Witowski deníku řekl, že je potřeba snížit náklady například zrušením zdvojených spojů nebo snížením nadbytečné kapacity spojů. Loňské provozní náklady DPP činí podle předchozích informací asi 15,4 miliardy. Provoz podniku dotuje město.[/quote]

Loňský zisk DPP je nejnižší za poslední tři roky. Menší byl naposledy v roce 2015, kdy činil 1,255 miliardy. Město v posledních letech dotuje DPP každoročně částkami nad deset miliard korun. Takzvaný přiměřený zisk, který město jako vlastník nechává podniku při vyúčtování hospodaření na investice, bude podle dřívějších informací DPP činit za loňský rok 1,737 miliardy.

Na investice vydal podnik v roce 2018 zhruba 6,8 miliardy korun, řekl ČTK koncem loňského roku tehdejší ředitel DPP Martin Gillar. Největší položkou byla obnova vozového parku za 3,6 miliardy. Za peníze podnik nakoupil nové autobusy SOR a tramvaje 15T Forcity. DPP je největší městskou firmou Prahy a zaměstnává téměř 11.000 lidí.

DPP provozuje tři linky metra s 61 stanicemi, 539,8 kilometru tramvajových tratí, 1798 kilometrů autobusových linek i lanovou dráhu. Každodenně DPP v hlavním městě a přilehlém regionu přepraví cestující téměř dvěma tisíci vozidel.

 

Zdroj : ČTK

DPP