[quote]Pražský dopravní podnik (DPP) dnes vypsal veřejnou zakázku na zajištění a provozování systému elektronických jízdenek v hodnotě 228 milionů korun bez DPH. Dosavadní smlouva se společností Globdata (dříve Erika), která služby SMS jízdenek poskytuje dopravnímu podniku od roku 2008, vyprší na konci letošního roku. Vítěz tendru by měl být znám v polovině listopadu, podnik s ním uzavře smlouvu na tři roky. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Ve věstníku veřejných zakázek bude výběrové řízení zveřejněno ve středu.[/quote]

Kromě základní a profesní způsobilosti požaduje DPP od nového dodavatele také splnění technické kvalifikace. Jednou z podmínek je doložení seznamu významných služeb, které za poslední tři roky zájemce poskytoval. Alespoň v jednom případě musí jít o službu s obdobným předmětem (například jízdné či parkovné), ve které zajistil prodej minimálně jednoho milionu SMS dokladů pro jednoho objednatele a alespoň 3000 kontrol platnosti SMS dokladů. Další podmínkou je podle mluvčí existující technické propojení na SMS centra všech tří největších mobilních operátorů v Česku.

„Nabídky budeme vyhodnocovat na základě nejnižší ceny za poskytované služby, v tomto případě vyjádřené velikostí marže z tržeb. Naším cílem je zredukovat náklady na provoz služby SMS jízdenek,“ řekl generální ředitel DPP Petr Witowski.

Loni si cestující v Praze koupili 18,96 milionu SMS jízdenek. Změna provozovatele by neměla mít z pohledu cestujících dopad na fungování prodeje SMS jízdenek. I nadále zůstanou čtyři typy jízdenek, jejich cena se nemění.

Smlouva na provoz SMS jízdenek pochází původně z roku 2008 a byla v minulosti kritizována jako nevýhodná. Prověřoval ji také advokát a senátor Václav Láska. Původně smlouva obsahovala klauzuli o automatickém prodloužení kontraktu o dalších deset let v případě, kdy o to jedna ze smluvních stran požádá. Toto ustanovení bylo odstraněno v roce 2013.

 

Zdroj : ČTK