Zdroj: Freeimages.com
DPP

[quote]V každém odvětí se po celém světě den co den objevují nové trendy, zajímavosti a vychytávky. My vám dnes přinášíme novinky z obalového odvětí, které se ve světě vyskytly za posledních pár měsíců.[/quote]

RPC Bebo ve spolupráci s německou společností Marbach vyvinul nový systém tvarování obalů za tepla. Tato technologie byla především použita na výrobu nového typu kelímků. Tento systém nazvali Turner a uplatnili ho také při výrobě obalového kompletu tvořeného kelímkem, víčkem a krycí fólií.  Tento typ obalu se hodí například při cestování. Je vhodný  i pro umístění do držáku na kelímky či láhve v automobilech díky své konstrukci není ohrožen ani v batohu. Ve spojení s kvalitním potiskem na IML etiketě je obal vhodný jak pro potraviny typu zmrzliny či jiných sladkostí, tak i pro rychlé občerstvení či dokonce pet food.

Společnost NEENAH uvedla novou marketingovou akci zaměřenou na maloobchodní prodej – CLASSIC® RETAIL REVOLUTION. V tomto případě se jedná o karty s reklamním sdělením. Vzorky, které svou grafikou i textem slouží k podpoře značky jsou vyrobené na papírech CLASSIC® a chlubí se kvalitním tiskem. Sdělení cílí například na některé produkty ze sortimentu beauty&wellness, přípravu potravin či oblečení.

Cenu NEXTY Award for Best New Packaging Innovation obdržely ovesné vločky bez obsahu glutenů v obalu IntegraFlex, který byl vyvinut Graphic Packaging International (GPI). Obal se skládá ze dvou různých materiálů z přírodního papíru. Po rozložení sáčku, může spotřebitel obal použít například jako kelímek, ve kterém si po zalití vodou či mlékem, může svou snídani připravit.