Invoitix

Může to být promyšlený automatický sklad nebo velice chytrý výdejní automat umístěný přímo ve výrobním zařízení odběratele. Italský výrobce nedávno představil novou generaci svých vertikálních skladovacích zařízení Modula Next. Hodí se všude tam, kde není prostor pro chyby. V Česku ho můžete získat od společnosti Bohemia – SysTech group.

Jak zajistit, aby operátor skladu skutečně fyzicky vyskladnil tu správnou věc? To je jedna z nejdůležitějších výzev, které manažeři logistiky ve skladech řeší. „Když jsem viděl v italském showroomu Modulu Next poprvé, tak jsem si uvědomil, že to by mohlo být přesně to pravé řešení,“ říká Tomáš Rada z firmy Bohemia – SysTech group.

Automatický skladovací systém Modula Next přišel s unikátní soustavou speciálních rolet. Ty umožní ve výdejním okně přístup jen k naprosto konkrétní lokaci. Může být velká jen pár centimetrů čtverečních. Nebo naopak jako celá police připravená k vychystání. „Většina procesů probíhá naprosto automaticky. Je tak téměř nemožné, aby skladník udělal chybu ve výběru artiklu,“ soudí Rada.

Modula Next zabrání chybám při vychystávání materiálu

Modula Next se proto hodí všude tam, kde na přesnosti opravdu záleží. Například u zdravotnického materiálů nebo v leteckém průmyslu, kde musí operátoři přesně sáhnout pro konkrétní šarži úplně stejného materiálu. „Podobné je to ale například i u drobných elektrodílů. Relé, senzory nebo jiné komponenty mohou zvenku vypadat stejně. Uvnitř se ale můžou podstatně lišit,“ přibližuje Rada.

Minimalizace možnosti udělat chybu při vychystávání sebou přináší i další nečekané výhody. Například snižuje náklady a potřebný čas při zaškolování nových zaměstnanců. To ocení všechny firmy, ve kterých se lidé často mění nebo společnosti, které nárazově využívají agenturní pracovníky.

Ideální řešení pro konsignační sklad

Modula Next skvěle funguje i jako konsignační sklad. Je to vlastně takový větší a chytřejší výdejní automat. „Dodavatel má díky Module Next přesný přehled, kolik materiálu v ní ještě zbývá. Modula zajistí bezpečnost materiálu, zjednodušuje logistiku doplňování nebo třeba fakturaci,“ vypočítává Rada.

Odběratelé si přímo ve svých výrobních provozech mohou vzít to, co skutečně potřebují. A nemusí se přitom starat například o stavy zásob. O těch má přehled dodavatel díky propojení Modula Next s dalšími podnikovými systémy.

Zároveň přináší Modula Next všechny další výhody zařízení italského výrobce. Dokáže ušetřit až 90% skladové plochy. Její vertikální věž maximálně využívá výšku skladového prostoru. Samozřejmostí je kvalitní WMS software a možnost napojení na nadřazené podnikové ERP systémy.

„Ve zkratce je možné říct, že Modula Next prokazatelně zrychluje, zpřehledňuje a zpřesňuje veškeré skladové operace. Zároveň dokáže zásadně ušetřit místo ve skladovacích prostorech,“ uzavírá Rada.

Automatické skladovací systémy do českých firem dodává společnost Bohemia – SysTech group již devátým rokem. Zaměřuje se především na vertikální policové zakladače značek Modula a Baumalog.

Zdroj: SysTech group

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP