Invoitix

Při noční akci Dopravního podniku Ostrava (DPO) bylo z 656 zkontrolovaných pasažérů vyloučeno z přepravy 126 cestujících, tedy zhruba každý pátý. Důvodem bylo nedodržení smluvních přepravních podmínek. Nejčastějším prohřeškem byla jízda bez platného dokladu. ČTK to sdělila mluvčí DPO Tereza Šnoblová.

Noční kontrolní akce se konala na trolejbusových a tramvajových linkách v centru Ostravy, celkem v 58 spojích. Kontroly, kterou dopravní podnik organizoval s Městskou policií Ostrava, se zúčastnilo 11 asistentů přepravy a šest strážníků. Zaměřili se na úseky Husův sad – Most M. Sýkory – Hranečník – Revírní bratrská pokladna a Hlavní nádraží – Krajský úřad – Don Bosco – Prostorná.

„Výsledky akce ukazují, že tato aktivita Dopravního podniku Ostrava má smysl. V bezpečnostních akcích budeme rozhodně dále intenzivně pokračovat v celé Ostravě,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

V letošním roce šlo o čtvrtou mimořádnou noční akci. Jejich cílem je zvýšit bezpečnost cestujících. „Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platného jízdního dokladu, v několika případech šlo o vyloučení za obtěžující jízdu pod vlivem alkoholu,“ doplnila mluvčí.

Asistenti přepravy mají přispívat k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informovat a pomáhat cestujícím, například s nákupem jízdného. Cestující nepokutují. V DPO fungují sedmým rokem.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP