Po několika úspěšných transakcích v Praze (Waltrovka, Rustonka, Main Point Pankrác) je prodej bratislavské Twin City Tower dalším významným středoevropským obchodem zprostředkovaným Cushman & Wakefield a zahrnujícím korejského investora. V uplynulých měsících tak společnost pomohla přivést do regionu celkem již 600 milionů eur korejského kapitálu.

 

Twin City Tower, nově dokončenou kancelářskou budovu, v níž je hlavním nájemcem společnost Amazon, koupil za 120 milionů eur londýnský realitní investor Valesco spolu s korejskou firmou AIP Asset Management. Společnost Cushman & Wakefield hrála klíčovou roli při rozhodování investora vstoupit na slovenský trh, při seznamování se Slovenskem jako s investiční destinací a při identifikování Twin City Tower coby prémiové kancelářské budovy v rozrůstajícím se bratislavském City Business District.

 

„Bratislava nabízí správný investiční mix v podobě rozvinutého kancelářského trhu s moderními budovami, přítomnost široké palety mezinárodních nájemců, placení eurem a výbornou geografickou dostupnost. Navíc zde investoři můžou pořídit budovy s vyšší mírou výnosnosti, než je tomu v Praze nebo Varšavě,“ komentuje Alexander Rafajlovič, Partner ze středoevropského investičního týmu Cushman & Wakefield.

 

Odborníci z oddělení Capital Markets společnosti Cushman & Wakefield asistovali již při prodeji kancelářských center Waltrovka, Rustonka a Main Point Pankrác v Praze, které proběhly v první polovině letošního roku.

Všechny tyto transakce jsou dokladem toho, že díky své globální přítomnosti a zastoupení na všech významných trzích střední a východní Evropy dovede Cushman & Wakefield přilákat do regionu nový zahraniční kapitál, který na trhu dosud nebyl.  I proto společnost od roku 2019 posiluje svoje kapacity na slovenském trhu.

 

„Rosteme spolu s požadavky trhu, a proto jsme na Slovensku vybudovali týmy Capital Markets, Valuation & Advisory a Research, které v nadcházejících týdnech posílíme o další profesionály z oblasti realit,” uvedl Marián Fridrich, Partner a zástupce řídícího partnera v Cushman & Wakefield na Slovensku.

 

Je zjevné, že Česká republika i Slovensko jsou pro asijský kapitál stále atraktivnějšími destinacemi. Experti z Cushman & Wakefield, kteří své služby poskytují v celém regionu, vidí další příležitosti i v Polsku a Maďarsku, do budoucna to může být také Rumunsko či Bulharsko.

 

Zdroj : Cushman & Wakefield

DPP