[quote]My, vedoucí představitelé zemí G7, nejsilněji odsuzujeme nový jaderný test pro vedený Severní Koreou a vyjadřujeme svoji solidaritu se zeměmi tohoto regionu za důsledky nezodpovědného chování Pchjongjangu.[/quote]

Severní Korea, jako jediná země, která provedla jaderné testy ve století XXI, nadále zpochybňuje mezinárodní společenství s vážným, opakovaným a trvalým porušováním mezinárodního práva. Tyto jaderné testy jsou netolerovatelnou provokací, která představuje přímou výzvu proti mezinárodnímu společenství.
Pokrok severokorejských jaderných a balistických programů, včetně rozvoje a testování balistických raket mezikontinentálního dosahu, stále více ohrožuje mezinárodní míru a stabilitu a režim nešíření. Poslední jaderný test, vzhledem k velikosti výbuchu, vyvolal výzvu na nebývalé úrovni.

Severní Korea musí okamžitě a plně dodržovat všechny příslušné rezoluce Rady bezpečnosti OSN a zbavit se všech jaderných a balistických raketových programů úplným, ověřitelným a nezvratným způsobem.
Jsme připraveni dále posílit opatření směřující k dosažení těchto cílů a důrazně vyzýváme Radu bezpečnosti OSN, aby plnila své povinnosti a usilovala o přijetí nového a účinného usnesení, které by zahrnovalo silnější opatření. Vyzýváme mezinárodní společenství, aby zesílilo své úsilí o zajištění trvalého, komplexního a důkladného provádění příslušných rezolucí Rady bezpečnosti OSN a zajistilo, aby se Severní Korea vrátila k mezinárodní legality.