Invoitix

Pražští radní dnes budou schvalovat dokument, který zhodnotí náročnost a realizovatelnost plánu na omezení dopravy v metropoli při smogových situacích. Na programu je i další postup při přípravě stavby parkovacího terminálu na Zličíně. Radní mají rozhodovat také o zásadách umisťování mobilních protiteroristických bloků či o příspěvku městským částem na fungování jednotek dobrovolných hasičů.

Magistrát nyní počítá s tím, že při nejvážnějším stupni znečištění by po městě nesměly jezdit nákladní automobily nad šest tun a polovina osobních aut, jejichž poznávací značka končí buď sudým, nebo lichým číslem. Zatím však není jasné, jestli je navržená podoba opatření uskutečnitelná. Rada proto chce zadat přípravu dokumentu, který vyhodnotí náročnost navrhovaného řešení.

P+R terminál na Zličíně by měl nabídnout 1950 až 3400 parkovacích míst. Náklady nejsou zatím jasné, vedení města v minulosti hovořilo o částce 1,5 miliardy korun. Podle návrhu chce magistrát při stavbě spolupracovat se soukromou firmou, která zajistí projektovou přípravu či výkup pozemků. Po dostavbě magistrát celou stavbu koupí.

Zásady umisťování protiteroristických bloků mají určit místa, kde by se měly objevovat, a postup jejich umísťování. Radní budou rozhodovat také o ateliéru zesnulé sochařky Hany Wichterlové, který by v budoucnu mohla spravovat Galerie hlavního města. Na programu je i rozdělení 52,5 milionu korun, které chce magistrát dát radnicím na dobrovolné hasičské sbory.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP