Invoitix

[quote]Taxikáři se dnes na tiskové konferenci vyjádří ke svému dalšímu postupu proti alternativním dopravním službám typu Uber, které označují za nelegální. V pondělí a dvakrát koncem minulého týdne uspořádali protestní akce, při níž stovky taxikářů jezdily v koloně po Praze. Další protest by mohli zorganizovat ve středu, uvedli.[/quote]

Řidiči taxi o alternativních přepravních službách tvrdí, že jde o nekalou konkurenci. Viní stát z toho, že vůči ní nic nepodniká. Podle ministerstva dopravy se připravuje novela zákona, která podmínky pro taxi a služby typu Uber srovná. Hotova má být v horizontu týdnů. Organizátoři protestů v pondělí prostřednictvím e-mailu kontaktovali úřad vlády a textovou zprávou premiéra v demisi Andreje Babiše s žádostí o schůzku, zatím bez odezvy. Minulý týden Babiš uvedl, že pokud mu přijde oficiální pozvání, s taxikáři se sejde.

V pondělí způsobil protest proti alternativním dopravcům dopravní komplikace na vltavském nábřeží v centru Prahy. Dvě akce z minulého týdne, kdy taxikáři jezdili po magistrále, větší vliv na dopravu neměly.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP