Ředitelství vodních cest (ŘVC) staví u plavebních komor ve Vraném nad Vltavou nová čekací stání, umožní pohodlné vyvázání malých lodí. Hotová budou v srpnu. Nyní jsou tam možnosti vyvázání malých plavidel při čekání na proplutí omezené. Místo je jedním z nejvytíženějších zdymadel využívaných rekreační plavbou, informoval v tiskové zprávě mluvčí ŘVC Jan Bukovský.

„Pro zvýšení bezpečnosti a komfortu posádek malých rekreačních plavidel během vyčkávání na proplavování budujeme v horní a dolní vodě plavebních komor ve Vraném nad Vltavou nová čekací stání,“ řekl ředitel ŘVC Lubomír Fojtů. Podle něj drží toto zdymadlo téměř 2000 rekreačními plavidly ročně pomyslnou čtvrtou příčku v pořadí zdymadel s nejhustším provozem malých plavidel na dolní Vltavě, hned po zdymadlech v Praze. „V horní vodě doposud žádné čekací stání nebylo a stání menších plavidel u dosavadního čekacího stání v dolní vodě bylo komplikované. Jedná se o další z projektů komplexní podpory rozvíjející se rekreační plavby na našich řekách,“ doplnil ředitel.

Náklady na stavbu činí přibližně 32 milionů korun bez DPH, pokryje je dotace Státního fondu dopravní infrastruktury. Do července nebude kvůli pokračování prací možné k vyvázání plavidel využít původní stání v takzvané dolní vodě. U nových čekacích stání bude též osvětlení, komunikační zařízení a plavební značení.

Zdroj : ĆTK