Invoitix

Rekonstrukci silnice I/2 na průtahu Říčan u Prahy provede společnost Eurovia CZ za 267,9 milionu korun bez DPH. Jde o společnou akci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a města Říčany. Práce by měly začít v červnu až červenci, uvedl dnes na síti X generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

„ŘSD a Město Říčany vybralo zhotovitele stavby ‚I/2 Říčany, průtah, rekonstrukce‘, kterým je spol. EUROVIA CZ a.s. za nabídkovou cenu 267,9 mil. Kč bez DPH a za nejkratší dobu výstavby 320 dní (o 180 dní méně než doba od projektanta),“ uvedl Mátl.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla 357 milionů korun bez DPH, podíl města má být 31 procent. ŘSD už dříve uvedlo, že vhledem k rozsahu a náročnosti projektu se předpokládá rozvržení prací do dvou stavebních sezon a uvedení do provozu příští rok.

Průtah města leží na Černokostelecké ulici, která je hlavní městskou třídou a tahem na Kutnou Horu. Stavbaři opraví úsek dlouhý 2,5 kilometru včetně sousedících ploch a celkově opraví kanalizační řady pro odvodnění komunikace. Rekonstrukce čeká také chodníky, vodovodní řad včetně přípojek a opravy se dotknou i kanalizační stoky a přípojek vedoucích pod rekonstruovaným chodníkem. Dělníci opraví všech 11 přechodů pro chodce a vybudují jeden nový.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP