[quote]Rekonstrukce Spartakiádní ulice na sídlišti Vítězná v Sokolově, která začala 1. srpna, musela být pozastavena. I přes předchozí kamerové zkoušky a průzkumy georadarem stavbu zkomplikoval nečekaný nález. Po odstranění vrstvy asfaltu narazili stavbaři na betonové desky. Stavba se tak prodraží, plánovaný termín dokončení do konce letošního října by zatím neměl být ohrožen.[/quote]

,,V tuto chvíli je stavba zastavena. Děláme vše pro to, aby se znovu rozběhla. Pod konstrukčními vrstvami vozovky se našly po celé délce ulice betonové desky, které bude potřeba odstranit,“ řekla vedoucí odboru rozvoje města sokolovského městského úřadu Hana Špičková.

Variantu, že by desky mohly ve Spartakiádní zůstat, rada města zavrhla kvůli nestabilnímu podloží pod nimi. Na stavbu tak bude nutné zvýšit rozpočet.

O kolik se stavba prodraží, zatím není jasné. Celková cena by ale s jistotou neměla přesáhnout 20 milionů korun, které byly pro Spartakiádní v rozpočtu města připraveny. Ve veřejné soutěži se původně podařilo dosáhnout ceny 14 milionů korun.

,,Jde o cenu za obě etapy,“ uvedla Špičková.

První etapa od křižovatky s Vítěznou až k odbočce do Jiřího z Poděbrad má být podle ní dokončena letos. Rekonstrukce druhé poloviny Spartakiádní začne příští rok v březnu.

Po zkušenostech s rekonstrukcí nedaleké Vítězné ulice se snažilo město na opravu Spartakiádní pečlivě připravit. Kamerové zkoušky v kanalizaci a průzkum georadarem ukázaly řadu anomálií v podloží ulice. Právě nestabilní podloží ve Spartakiádní způsobilo vznik řady výtluků, v jedné části se už silnice začala i propadat.

Zdroj: ČTK

DPP