Zdroj: Pixabay.com

Řidiči v brněnské MHD se v těchto dnech opět potýkají s extrémním horkem v kabinách svých vozů i přes to, že všechny kabiny jsou vybavené klimatizací. Vzhledem k tomu, že sedí za velkým čelním sklem, tak ani klimatizace často nedokáže upravit teplotu tak, aby řidičům nebylo vedro. Kvůli tomu jim dopravní podnik zajišťuje podmínky pro co nejsnazší výkon práce, například jim dává iontové nápoje, řekla dnes ČTK mluvčí Barbora Doležalová.

„Ti, kteří nemají během služby přístup k pitné vodě a nemohou si ji převzít ani před nástupem na službu, zajišťujeme dovoz balené vody,“ uvedla Doležalová.

Součástí opatření je také letní uniforma. Nemusejí tak jezdit v dlouhých kalhotách, ale mají kraťasy. „Součástí je také kšiltovka a sluneční brýle,“ řekla Doležalová.

Řidiči si pomáhají často také tím, že si omotají kolem krku namočený ručník. Na konečné obvykle z kabiny vystupují, a pokud je to možné, chodí si odpočinout do stínu.

Cestující zatím mohou pocítit dopad klimatizace v 60 autobusech, které dopravní podnik dostal letos, postupně by se však měla montovat i do dalších vozů z posledních let. V tramvajích klimatizace zatím není. Ti, kteří jezdí trolejbusem, ji využijí jen na lince 32, kde nyní jezdí nové vozy částečně na bateriový pohon.

Zdroj: ČTK

DPP