Invoitix

[quote]Mistrovství světa v rychlostní kanoistice, které od středy do neděle hostí Labe aréna v Račicích, výrazně omezí dopravu. Obce Račice a Záluží budou pro dopravu zcela uzavřené, řekla ČTK litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová. Pro návštěvníky jsou připravená dvě velká záchytná parkoviště, na závody je bude vozit kyvadlová doprava.[/quote]

Uzavírka obou obcí platí od čtvrtka do neděle.

,,Zcela uzavřena bude obec Račice a Záluží a objízdné trasy budou značeny,“ uvedla litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Do Račic se dostanou jen řidiči se speciálním povolením pořadatelů. Policie očekává potíže v celém okolí.

,,V důsledku přílivu velkého počtu motorizovaných návštěvníků lze předpokládat zhoršenou plynulost dopravy ve Štětí. Řidičům, kteří budou v době sportovního klání Štětskem pouze projíždět, policie doporučuje, aby se vyhnuli přetíženým lokalitám. Zároveň žádáme motorizované návštěvníky, aby dodržovali objízdné trasy a respektovali pokynů pořadatelů a policistů,“ doplnila Kofrová.

Kromě toho bude na okolních silnicích zákaz parkování.

Pro návštěvníky, kterých pořadatelé očekávají během finálových závodů až sedm tisíc, jsou připravená dvě odstavná parkoviště ve Štětí. Do areálu se pak dostanou kyvadlovou dopravou.

,,Každých deset minut nám jezdí autobus, zastavuje na dvou zastávkách, ve Štětí a u vlakové zastávky v Hněvicích. Postupně je budeme odbavovat, řekl koordinátor dopravy šampionátu Štěpán Krpata.

Policie bude podle Kofrové dohlížet nejen na dopravu, ale i bezpečnost.

,,Každý den bude ve sportovním areálu a okolí přítomno několik desítek policistů,“ doplnila.

Podrobnosti nechce policie z taktických důvodů říct. Policie bude mít zázemí i v Labe aréně. Její prostory jsou za tribunami.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP