DPP

[quote]Tuzemský soukromý dopravce Leo Express prodlouží od září linku z Prahy do ukrajinského Mukačeva o úsek do Chustu a Rachova. Prodloužená linka bude jezdit čtyřikrát v týdnu, vždy v pondělí, pátek, sobotu a neděli. V tiskové zprávě to uvedla společnost.[/quote]

,,Věříme, že naše nové destinace na Ukrajině na jedné straně ulehčí cestování za prací ve směru do České republiky, ale na straně druhé také přilákají české a slovenské turisty, kteří rádi objevují nová zajímavá místa,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Peter Köhler.

Současná linka mezi Prahou a Mukačevem je v provozu dvakrát denně. Část mezi Prahou a slovenskými Košicemi obsluhuje Leo Express vlakem a zbytek trasy na Ukrajinu pak autobusem.

Leo Express nedávno rozšířil svůj byznys o provoz železničního spojení mezi Berlínem a Stuttgartem. Společnost patřící českému podnikateli Leoši Novotnému ve spolupráci s německým Flixbusem vzkřísila plány na obnovení zrušeného spojení provozovaného společností Locomore, která skončila v úpadku. Provoz by měl být obnoven 24. srpna.

Leo Express zahájil činnost v roce 2013 jako železniční přepravce. Vedle osobních vlaků provozuje i autobusové linky. Loni svezl svými vlaky a autobusy 1,4 milionu cestujících. Společnost v roce 2016 vykázala ztrátu zhruba 110 milionů korun, meziročně jde o propad o deset milionů korun.

Zdroj: ČTK