Zdroj: Pixabay.com
DPP

[quote]Společnost SIG patří k předním výrobcům kompozitních obalů aseptického i neaseptického provedení. S nápojovými kartony tohoto giganta se ostatně lze běžně setkat i na českém trhu. Inovativní obal na sojové mléko společnost představila na jihokorejském trhu. Kromě inovativního designového provedení, je jeho benefitem i možnost mikrovlnného ohřevu.[/quote]

Jihokorejské mlékárna Seoul Dairy Cooperative (SDC) uvedla na trh nové sojové mléko ‘Achimae’ Soymilk („Ranní“ sojové mléko). Sójový mléčný nápoj s proteinem z cizrny, může být používán jak na teplé snídaně, tak i on-the-go snídaně.

Mléko v aseptickém kompozitním obalu lze ohřívat v mikrovlnce

Jedná se o první produkt aseptické kartonové sady obalů určených pro mikrovlnný ohřev, který se objeví v regálech obchodů v inovativním balení Heat & Go společnosti SIG.

Karton lze ohřát až na 60 ° C, i když pro většinu nápojů je z hlediska jejich chutě optimální ohřev na 50 ° C. Konstrukce obalu počítá i s případnou chybou při ohřevu, takže pokud by byl výrobek v mikrovlnné troubě přehřátý, byl by uvolněn přebytek tlaku s postupným otevřením horního utěsnění, které by zabránilo náhlému roztrhnutí či prasknutí obalu.

Nápoje mohou být plněny do kartónových krabic  Heat & Go na standardních plnicích strojích SIG, u kterých se provede pouze jednoduchá úprava.

Asijský tržní potenciál

Poptávka po teplých nápojích, především v Asii, se zvyšuje. Řešení balení Heat & Go přináší tedy nové tržní příležitosti pro nápoje jako mléko, džusy, čaje, náhražky mléka či další inovativní produkty.

Zdroj: Syba