[quote]U dálnice D8 za Ústím nad Labem se nebudou stavět velké skladovací haly. Bylo to v rozporu z územním plánem. Investor chce nyní u Žďárku stavět pouze výrobní haly, ve kterých by se montovaly součástky aut a dělal by se servis techniky. Vyplývá to ze záměru zveřejněném na webu krajského úřadu Ústeckého kraje[/quote].

Plocha zvažovaného záměru sousedí s prostorem, kde byl vybudován vědecko-technický Nupharo Park, který ve středu poslal městský soud v Praze do úpadku. Místo leží v těsné blízkosti dálnice D8.

,,Jednou ze zásadních informací vzešlých ve fázi vyjadřování k oznámení bylo stanovisko odboru územního plánování Magistrátu města Ústí nad Labem, kde je konstatováno, že přípustná je z hlediska platné ÚPD (územně plánovací dokumentace) za určitých podmínek pouze výrobní část areálu, nikoliv skladovací,“ uvádí se v předloženém záměru.

Haly by se měly využívat pro lehkou strojírenskou výrobu či montážní a servisní činnost. V plánu je výroba automobilových zrcátek, kovových výlisků z plechu pro sedačky aut nebo servis obráběcích strojů či vzduchotechnických zařízení.

Záměr počítá s tím, že pracovat v halách by mohlo 350 lidí. Se zahájením stavby investor počítá v prvním čtvrtletí příštího roku a s dokončením o rok později.

Plán je předložen ve dvou variantách. Realizace té větší závisí na tom, zda investor odkoupí od obce Libouchec část bývalé silnice. Obec k původnímu záměru, tedy stavby skladovacích a montážních hal, požadovala posouzení vlivu stavby na životní prostředí podle zákona. K současnému záměru se zastupitelé měli vyjádřit na lednovém zastupitelstvu, bod byl ale stažen.

Bez silnice by investor sice mohl plán zrealizovat, ale s komunikací od obce by měl jednodušší přístup k pozemku. Dosud je na místě louka, podle územního plánu se počítá s jeho využitím jako obchodně průmyslové zóny.

V lokalitě vedle parku Nupharo bylo už v minulosti plánováno několik investic, jako CPI Park Žďárek nebo průmyslová zóna Ústí nad Labem – sever. Největší kontroverze vzbudil plán postavit mezi silnicemi zábavní centrum s hotelem, restaurací a kasinem, záměr ale nebyl realizován.

Zdroj: ČTK

DPP