Invoitix

[quote]První z 12 nízkopodlažních trolejbusů odeslala plzeňská Škoda Electric do Ostravy. Všechny vozy za více než 160 milionů korun tam budou do března. Půjde o deset „krátkých“ dvanáctimetrových vozidel Škoda 26 Tr a dvě velkokapacitní vozidla 27 Tr, řekl ČTK obchodní manažer Radek Kapr.[/quote]

,,Poslední krátké trolejbusy dodáme zákazníkovi v únoru, velkokapacitní kloubové pak v březnu,“ dodal projektový manažer Milan Norek.

Aktuální dodávka navazuje na kontrakt z roku 2015, kdy firma dodala tamnímu dopravnímu podniku 12 vozů 26 Tr a 27 Tr.

Nové trolejbusy mají výkonnou klimatizaci a vytápění a přehledný informační systém.

,,Typ Škoda 26 Tr je také vybavený trakčními bateriemi, a dopravce je tak může nasadit i na trasy, kde není trolejové vedení,“ řekl Kapr.

Vozidla typu 27 Tr mají i zařízení pro úsporu trakční energie – superkapacitory. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn tzv. kneelingem, kdy se se trolejbus nakloní až k hraně chodníku.

Firma je největším evropským výrobcem trolejbusů. Vyrobila jich už 14.500 a jezdí ve 30 zemích Evropy, Asie a v USA. Ročně společnost utrží pět až šest miliard korun. Kromě trolejbusů a elektrobusů vyrábí pohony pro elektrická vozidla, trakční motory a hybridní a vodíkové autobusy.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP