Invoitix

[quote]Alternativní taxislužba Uber zavede v Británii povinné přestávky pro řidiče. Reaguje tak na kritiku ohledně nadměrné pracovní doby ze strany odborů i zákonodárců. Informuje o tom agentura Reuters. Uber nyní bojuje o udržení svých aktivit v Londýně, kde mu úřady v loňském roce odmítly prodloužit provozní licenci.[/quote]

Řidiči Uberu v Británii budou muset od příštího týdne po deseti hodinách práce absolvovat minimálně šestihodinovou přestávku. Minulý měsíc firma upozornila, že do její aplikace je déle než 40 hodin týdně přihlášena téměř třetina z jejích 50.000 řidičů v Británii, více než 60 hodin týdně je ale přihlášeno pouze necelých osm procent řidičů.

,,Ačkoli jsou řidiči do aplikace přihlášeni v průměru pouze 30 hodin týdně, chceme splnit svou povinnost a zajistit, aby neřídili unavení. Proto zasíláme řidičům pravidelná upozornění, že si mají odpočinout, a nyní zavádíme tyto nové limity,“ uvedla britská divize Uberu.

Upozornila, že v příštích několika měsících plánuje další změny ve svém fungování.

Londýnský úřad zodpovědný za dopravní systém (TfL) v září rozhodl, že Uberu neobnoví provozní licenci. Dospěl totiž k závěru, že praktiky Uberu představují bezpečnostní riziko pro veřejnost. Uber se proti rozhodnutí TfL odvolal a může v Londýně pokračovat v provozu, dokud se jeho odvolání nevyřeší.

Uber čelí po celém světě regulačním a právním překážkám kvůli odporu ze strany provozovatelů tradičních taxislužeb. Byl už také nucen opustit některé země, například Maďarsko a Dánsko. S problémy se potýká i v České republice, kde proti Uberu opakovaně protestovali taxikáři.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP