Invoitix

Policie na Slovensku do konce listopadu prodlouží na silnicích nynější kontroly, které jsou zaměřené na odhalování opilých řidičů. Ministerstvo vnitra současně spouští informační kampaň s cílem odradit obyvatele země od řízení aut pod vlivem alkoholu. Oznámili to dnes ministr vnitra Roman Mikulec a policie. Ministerstvo vnitra připravuje i nová opatření proti porušování dopravních předpisů.

Téma řízení v opilosti se naposledy dostalo do pozornosti politiků a veřejnosti na začátku října, kdy opilý řidič ve vysoké rychlosti vrazil v centru Bratislavy do skupiny lidí na zastávce městské hromadné dopravy. Nehodu nepřežilo pět lidi. Řidiči, kterého policie stíhá za obecné ohrožení, hrozí v případě prokázání viny u soudu až doživotí.

„Chceme vyvolat u řidičů pocit, že alkohol za volantem je nebezpečný a že nepatří za volant. Nechceme být ohroženi někým poté, co požil alkohol,“ řekl Mikulec k nové informační kampani, ve které budou vysílány také spoty se záběry na dopravní nehody.

Slovensko sice uplatňuje nulovou toleranci alkoholu za volantem, podle Mikulce ale při zhruba 12 procentech z celkového počtu dopravních nehod v zemi bylo u řidičů zjištěno požití alkoholu.

Mikulec také řekl, že ministerstvo vnitra připraví návrh na zavedení systému bodů za dopravní přestupky tak, aby řidič po dosažení stanoveného počtu bodů musel absolvovat zkoušky nebo podstoupit psychotesty. Bodový systém funguje například v České republice.

Hlavně na dodržování zákazu řízení pod vlivem alkoholu se na Slovensku zaměří nová dopravně-bezpečnostní akce, kterou ohlásila policie a která začne příští týden a potrvá do konce listopadu. Do závěru října v zemi potrvají jiné kontroly, během kterých policisté dohlížejí na dodržování maximální povolené rychlosti a odhalují opilé řidiče.

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP