Zdroj: Pixabay.com
DPP

[quote]První sníh zkomplikoval dopravu v Rakousku. Zejména kolem Vídně se ráno tvořily kolony. Sníh napadl v Dolních Rakousech, Korutanech i Salcburku, informovala agentura APA. Hlášeno je i několik dopravních nehod souvisejících se zimním počasím.[/quote]

V ranní dopravní špičce včera na východě Rakouska první letošní sněžení přispělo k tvoření kolon, zejména kolem Vídně. Podle informací rakouského autoklubu ÖAMTC se na dálnici A4 kolem 6:15 SEČ mezi obcemi Bruck an der Leitha a Fischamend jihovýchodně od metropole stala hromadná nehoda, kvůli níž musel být uzavřen jeden jízdní pruh. Vytvořila se desetikilometrová kolona.

Se zdržením museli motoristé počítat také na dálnici A2 od Traiskirchenu jižně od Vídně, na dálnici A3 nebo také na vídeňském vnějším městském okruhu.

Nový sníh včera podle APA napadl ve všech částech Dolních Rakous, někde až deset centimetrů.

V Korutanech na jihu Rakouska se na dálnici A2 doprava opakovaně komplikovala, v úseku mezi obcemi Griffen a Sankt Andrä dokonce musely nákladní automobily nasadit sněhové řetězy. Problémy včetně nejméně jedné nehody jsou hlášeny také z Taurské dálnice (A10).

Zdroj: ČTK