Nové logistické centrum poblíž Hanoje pomůže OneDistribution obsluhovat nesčetné množství vietnamských obchodů ve Vietnamu prostřednictvím lepší technologie a správy logistiky. Společnost FM Logistic získala kontrakt na poskytování skladovacích a logistických služeb společnosti OneDistribution, dceřiné společnosti One Mount Group. Společnost OneDistribution byla vytvořena jako prostředník mezi vietnamskými obchody typu mom-and-pop a velkými společnostmi se spotřebním zbožím s cílem pomoci všem stranám těžit z rychlého růstu vietnamského maloobchodního sektoru.

 

Na základě smlouvy bude společnost FM Logistic řídit proces plnění objednávek pro OneDistribution díky novému skladu a distribučnímu centru v Băc Ninh poblíž Hanoje. Logistické centrum, které bylo slavnostně otevřeno v květnu 2020, bude manipulovat s rychle se měnícím spotřebním zbožím (FMCG), jako jsou potraviny, nápoje, výrobky pro domácnost a výrobky osobní péče, v hodnotě 30 milionů USD.

 

FM Logistic bude přijímat, skladovat a připravovat zboží k dodání do maloobchodních prodejen po celém severním Vietnamu. Tyto logistické služby budou podporovat řetězec B2B2C (business to business to consumer), který zahrnuje B2B platformu OneDistribution (VinShop) a platformu e-commerce 10 milionů uživatelů OneID (B2C).

 

Vietnamský maloobchod se rychle rozvíjí. Podle studie Deloitte z roku 2020 (The Vietnam Consumer Survey. An accelerating impum) zaznamenala mezi lety 2013 a 2018 tempo růstu 11%. Přestože e-commerce a maloobchod rychle rostou, malé nezávislé obchody (ve Vietnamu známé jako „ všeobecný obchod “) nadále dominují maloobchodnímu prostředí.

OneDistribution plánuje pomoci malým obchodům stát se konkurenceschopnějšími díky lepšímu zajišťování zdrojů, technologií a řízení dodavatelského řetězce.

 

„S vizí a slibnými cíli stát se největší logistickou sítí ve Vietnamu se OneDistribution zaměřuje na investování zdrojů do inovativních technologií a vývoj datových platforem, aby bylo možné ve velkém měřítku spravovat a optimalizovat logistické služby a dodavatelské řetězce. Strategické partnerství se společností FM Logistic proto agreguje hodnotu pro podnikání společnosti OneDistribution využitím pokročilých zdrojů a provozních schopností společnosti FM Logistic spolu se zajištěním zvýšení produktivity dodavatelského řetězce a optimalizací nákladů, “uvedl Nguyen Tran Thi – ředitel logistiky společnosti OneDistribution.

 

Klíčové v procesu rozhodování byly mezinárodní maloobchodní zkušenosti společnosti FM Logistic, zkušenosti s omnichanel logistikou a rozšiřování logistické infrastruktury ve Vietnamu.

 

„Vietnamský trh má obrovský potenciál pro maloobchodníky, ale konkurence je tvrdá.“ Ve Vietnamu i jinde je efektivní správa logistiky klíčem k vývoji omnichannel strategií a poskytování konzistentní zákaznické zkušenosti napříč maloobchodními kanály. Jsme hrdí na to, že můžeme OneDistribution podpořit konkurenceschopnost tradičního vietnamského maloobchodního sektoru, “řekl Hamza Harti, výkonný ředitel FM Logistic pro Vietnam.

 

Tržby společnosti FM Logistic ve Vietnamu se ve fiskálním roce končícím v březnu 2020 zdvojnásobily. Mezi její další maloobchodní zákazníky v zemi patří Emart a My Kingdom. Společnost FM Logistic začala investovat ve Vietnamu v roce 2017. V roce 2020 společnost slavnostně uvedla do provozu v Băc Ninh poblíž Hanoje výstavbu první část (21 000 m 2) vlastní logistické platformy.

 

Zdroj : FM Logistic