[quote]Společnost AEV z Kroměříže vykázala loni tržby za prodej výrobků a služeb 175,7 milionu korun. Meziročně je to pokles zhruba o 5,5 milionu korun. Zisk firmy, která se zabývá výrobou a vývojem elektroniky pro automobilový a letecký průmysl, klesl o 592.000 korun na 426.000 korun. Vyplývá to z výroční zprávy a účetní závěrky společnosti zveřejněných na webu www.justice.cz.[/quote]

Firma se základním kapitálem přesahujícím tři miliony korun rozšířila v roce 2016 obchodní spolupráci s americkou skupinou Megger. Výrazné navýšení zaznamenaly také odběry ze strany polské firmy Z.E.M.

,,Pozitivní skutečností byl i návrat dlouholetého obchodního partnera Aero Vodochody, který naši společnost zařadil mezi dodavatele jak letounu L-159, tak L-39 NG, včetně zadávání vývojových prací na nových jednotkách,“ napsal ve výroční zprávě management firmy.

Společnost AEV loni pokračovala ve vývoji sofistikovaných LED svítidel pro veřejné osvětlení. Značný význam pro ni měly i vývojové práce na polovodičových relé pro automobilky Volkswagen, Škoda a Lamborghini a také na jednotce bezkontaktního snímání bezpečnostního pásu.

Hospodářský výsledek AEV za loňský rok ovlivnila podle vedení firmy stagnace globální ekonomiky, ekonomiky eurozóny a nejistota budoucího vývoje, což potvrzovala nízká inflace a nízké úrokové sazby.

,,Velký vliv mělo zpomalení čínské ekonomiky a pokles jejího importu. Světová ekonomika rostla nejpomaleji od skončení poslední globální ekonomické recese,“ uvádí firma ve výroční zprávě.

Průměrný počet zaměstnanců AEV loni vzrostl na 132 ze 131 v roce 2015. Společnost v roce 2016 oslavila 25. výročí své existence. Mezi hlavní oblasti její výroby patří automobilní elektronika, elektronika pro osvětlovací techniku, aplikační elektronika a zakázkové osazování plošných spojů.

Zdroj: ČTK