[quote]Státní nákladní dopravce ČD Cargo dokončil nákup 28procentního podílu ve spediční společnosti ČD Logistics a plně ji ovládl. Chystá se firmu přejmenovat na ČD Cargo Logistics. Podíl odkoupil od AWT Čechofracht, cenu neuvedl. ČD Logistics organizuje například evropské přepravy kontejnerů z Číny.[/quote]

ČD Cargo tak podle serveru ovládlo svého interního speditéra. „O tento stav jsme usilovali čtyři roky. Jedná se o výsledek intenzivních jednání, která v tomto roce dospěla do zdárného konce,“ uvedl výkonný ředitel ČD Cargo Tomáš Tóth. Předloni ČD Cargo odkoupilo část firmy ČD Logistics od společnosti Eximtra.

Podle Tótha podobně fungují se svým operátorem i jiní velcí nákladní dopravci v Evropě. ČD Cargo chce přes ČD Logistics více zapojit do konsolidace logistických služeb i další dceřiné společnosti, především ČD DUSS, Terminál Brno a Terminál Nymburk. Zákazníkům chce poskytovat komplexní logistiku, nejen přepravu po železnici. Více se chce zaměřit na kombinovanou dopravu.

ČD Logistics zákazníkům nabízí služby v různých komoditách, nejsilnější je přeprava šrotu a hutních výrobků, štěpky, chemických produktů a hnojiv. Firma podle výroční zprávy loni vydělala 13 milionů korun při tržbách 735 milionů korun.

 

Zdroj : ČTK