Invoitix

Státním tajemníkem na ministerstvu dopravy nadále zůstane Martin Vavřina. Ten v předchozích dnech uspěl ve výběrovém řízení a naváže tak na své první funkční období. Vyplývá to z dokumentu ministerstva dopravy, který má ČTK k dispozici. Vavřina je státním tajemníkem na úřadě od roku 2017. také oficiálně potvrdil obsazení pozice náměstka člena vlády Tomášem Vrbíkem z Hospodářské komory.

Do výběrového řízení se přihlásil vedle Vavřiny ještě jeden uchazeč, který však před zahájením osobních pohovorů odstoupil. Současný státní tajemník resortu následně splnil požadavky výběrové komise. Jeho druhé funkční období začne 1. února a bude znovu pětileté. Vavřina působí na ministerstvu dopravy 19 let. Dříve byl například ředitelem legislativního odboru.

Resort dopravy už také oficiálně potvrdil obsazení pozice prvního náměstka za člena vlády. Tím se stal dosavadní tajemník Hospodářské komory Vrbík. Pozici náměstka ministra si už v minulosti vyzkoušel například na ministerstvu pro místní rozvoj. Současný ministr dopravy Martin Kupka (ODS) počítá ještě s obsazením jedné pozice poltického náměstka, podle informací Radiožurnálu by se jím měl stát starosta Všerub Václav Bernard z hnutí STAN.

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP