[quote]Situace s koronavirem ve Wu-chanu způsobuje narušení dodávek zboží do světa. Wu-chan – rychle rostoucí hlavní město provincie Hubei, které se nachází na soutoku řek Yangtze a Hanshui. Wu-chan působí jako výrobní a přepravní uzel světového významu. Město má 500 průmyslových podniků, z nichž většina je spojena s automobilovým a dopravním průmyslem.[/quote]

Ve snaze omezit šíření epidemie Čína oznámila rozsáhlou „karanténu“ pro boj s původcem nemoci. V souvislosti s rozšířením nového typu pneumonie způsobeného koronaviry 2019-nCoV oznámila čínská centrální vláda prodloužení novoročních svátků do 2 února 2020 Obce Šanghaj, Suzhou, Nanjing, Wuxi, Hangzhou, Ningbo, Guangzhou a Shenzhen oficiálně oznámily informace o šíření patogenu a zavedení karantény do 10 února. Spolu s tím většina společností převádí zaměstnance do režimu na dálku do konce února.

„V souvislosti s rozšířením koronavirů byla nákladní a železniční spojení s provincií Hubei pozastavena do 29 února. Teoreticky by objem přepravy mohl být prováděn prostřednicvím leteckého odvětví. Počet letů, které by zlepšily situaci v logistickém sektoru, se však také snížil. Dodávky speciálních nákladních i osobních letů byly částečně pozastaveny,“ komentuje Vjatčeslav Gural, ředitel asijského regionu ve skupině společností AsstrA.

 

 

Během čínského nového roku, který trvá týden v závislosti na lunárním kalendáři, se zpravidla množství přepravy snižuje. Letos je období poklesu nákladní přepravy spojeno také se zastavením výroby průmyslových podniků v Číně.

„Pokud jde o nákladní přepravu z Číny, je zastavení vývozu nepravděpodobné. Legislativní překážky pro přijímající země však mohou představovat další problémy.

Únor nelze považovat za „vytíženou“ sezónu v logistickém průmyslu v Číně. Současně společnost AsstrA maximálně plní své závazky a snaží se v současné situaci dodržet všechny termíny. Za tímto účelem tým expertů používá alternativní schémata doručení.

Doufáme, že celosvětový boj proti koronavirům přinese ovoce a situace se brzy stabilizuje, protože čínské úřady přijaly nezbytná opatření k boji proti nebezpečnému viru,“ dodává Vjatčeslav Gural.

 

Zdroj : AsstrA