Invoitix

[quote]Na mnoha nádražích po celém Česku budou mít v budoucnu své kanceláře státní zaměstnanci či úředníci, kteří v železničních stanicích obsadí nevyužívané prostory. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) jedná s desítkami institucí, řekl novinářům při slavnostním předání administrativních prostor na nádraží v Prostějově místním policistům náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.[/quote]

,,Prostějovské hlavní nádraží je první, kam se přemístili státní zaměstnanci. O dalších možnostech spolupráce s policií jednáme. Uvažujeme o využití prostor na nádražích v Kralupech nad Vltavou, Břeclavi a výhledově i ve stanici Opava západ,“ uvedl Drmola.

Po převzetí výpravních budov SŽDC podle Drmoly spolu s modernizací nádraží začala řešit i využití volných prostor.

,,Začali jsme oslovovat instituce a orgány státní správy i jednotlivé obce a kraje a nabídli jim možné využití nádraží. Od samého počátku v tomto směru úzce spolupracujeme s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. V současné době jednáme se 46 subjekty, z toho 16 jich spadá právě pod tento úřad. Zbývající jednání se vedou se samosprávnými celky,“ podotkl Drmola.

Zazemí na nádražích dosud získali například úředníci Fondu dalšího vzdělávání v Sokolově, Podbořanech a Lounech, podle Drmoly se připravují další prostory v Aši. V opravené staniční budově ve Štěpánově na Olomoucku nabídne místní samospráva klubovny pro volnočasové aktivity. Na děčínském hlavním nádraží využívá prostory informační centrum Národního parku České Švýcarsko.

Do administrativních prostor na prostějovském nádraží se ještě letos přestěhují čtyři desítky policistů.

,,Jejich působení pozvedne prestiž nádraží a zvýší bezpečnost i v blízkém okolí,“ uvedl krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP