Zdroj: Freeimages.com
DPP

Vlnitá lepenka patří k materiálům, které mají ve výrobě obalů a fixací naprosto nezastupitelnou roli. Materiál, jehož standardní hodnoty jsou definovány známým katalogem FEFCO, nabízí řadu dalších tradičních i méně tradičních variant. Jednou z nich je i vlnitá lepenka cArtù® od italské společnosti Grifal.

Grifal již před řadou let projevil svou vášeň pro zvlňování, když na trh uvedl pěnový PE v podobě zvlněné lepenky. Materiál se pod názvem Mondaplen rychle na trhu ujal a i dnes se s ním můžeme v podobě některých fixačních řešení setkat. Nyní se společnost v rámci svého inovačního vývoje vrátila opět k papíru.

cArtù® přichází

Inovativní vylepšení nového typu vlnité lepenky cArtù® spočívá v tom, že každá vlna je ohraničena hlubokým záhybem, který zároveň slouží jako výztužné žebro. Toho je dosaženo novým průmyslovým procesem, který produkuje vlny s obloukovitým parabolickým profilem namísto sinusových profilů, čímž se ve srovnání s tradičními vlnitými lepenkami dodává o 50% více vln v dané délce cArtù®. Díky výztužné funkci je rovněž možné dělat vlny podstatně vyšší než jsou i ty nejhrubší vlnité lepenky (A,K).

Využití materiálu

Výška vlny se může snadno pohybovat kolem 15 či 20mm, to znamená, že třívrstvá lepenka může být alternativou (pochopitelně jen do určité míry, nosnost je o něco nižší) klasických lepenek sedmivrstvých. Vedle využití v obalovém průmyslu, je díky své dekorativnosti využitelná i v oblasti dárků či reklamy.