Zdroj: Freeimages.com
DPP

[quote]Existuje několik klíčových trendů dodavatelského řetězce, které by bylo dobré sledovat v roce 2018.[/quote]

Maloobchodní dodavatelské řetězce prochází masivní transformací. Tradiční prodejci cihel a malty se snaží využít svých obchodů, aby se lépe vyrovnali konkurenci. Hlavním důvodem, proč maloobchodníci investují do nákladných omnichannelových iniciativ, je zvýšení prodeje, zvýšení podílu na trhu a zlepšení loajality zákazníků. Zatímco většina maloobchodníků má potíže s porozuměním, co jejich ziskovost obnáší. Například v posledním průzkumu většina maloobchodníků uvádí, že nemohou ani měřit finanční dopad výnosu .

Řízení nerentabilního prodeje nemá smysl. Nakonec maloobchodníci potřebují pochopit své skutečné náklady a rozpětí založené na průtokové cestě všesměrového kanálu. Dále, pokud firmy mohou měřit svou ziskovost, tak jaké jsou nejlepší postupy, které oddělují více ziskové maloobchodníky od méně ziskových? Řešení určitě existují v této oblasti. Mezitím musí B2B společnosti také zlepšit své multikanálové schopnosti.

Pracovníci v oblasti logistiky – nedostatek práce a automatizace

Průmysl pokračuje v projednávání o nedostatku řidičů. Základní ekonomika nám říká, že pokud zvýšíte mzdy, získáte do průmyslu nové řidiče. Není překvapením, že dopravci zůstávají zdráhaví vůči této taktice. Dále probíhá diskuse o tom, zda by autonomní vozidla mohla být řešením tohoto nedostatku. Nebudou; alespoň ne brzy. Technologické výzvy při získávání plně autonomního vozu jsou skličující. Dopravci tedy musí podniknout agresivní akce, aby přilákali nové řidiče do průmyslu a udrželi si ty stávající.

Poskytovatelé logistických služeb aktivně zkoumají využívání autonomních mobilních robotů, aby vyrovnali nedostatek pracovních sil. A tak se v příštích několika letech očekávají vzrůstající tržby v tomto trhu.

Tarify a globální sítě dodavatelského řetězce

Přechod k zavedení sazeb a přinesení větší produkce zpátky do Ameriky byl mnohem pomalejší, než se po volbě Donalda Trumpa očekávalo. Pokud se objeví významné nové tarify, síť dodavatelských řetězců se výrazně změní. Ale politika v USA zůstává bouřlivá. Pokud Trumpova vláda neuloží tento rok nové tarify, tak americkou sněmovnu reprezentantů můžou ještě v roce 2018 převzít demokraté. Takže to zůstává důležitým trendem pro sledování, ale je stále velmi obtížné předvídat, zda se budou zvyšovat sazby.

Růst digitálních technologií bude pokračovat

Rozvíjející se technologie, jako je blokáda, 3D tisk, autonomní mobilní roboty, IoT, strojní učení a související technologie i nadále získávají ohromné ​​množství publicity. Tyto technologie jsou soustředěny jako „digitální“ technologie, i když logika tohoto seskupení je nejasná. Ale tyto technologie se nacházejí ve velmi odlišných bodech křivky splatnosti dodavatelského řetězce .