Invoitix

[quote]Více než třetině (37 procent) pražských řidičů se nevyplatí cestovat po hlavním městě vlastním autem a využívají jej pouze mimo Prahu. Nejvíc jim vadí problémy s parkováním a vysoké náklady na provozování vlastního vozu. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK pro firmu Anytime mezi 1000 řidiči ve věku 21 až 60 let, který ČTK společnost zaslala.[/quote]

Najít parkovací místo v Praze nebo si zajistit parkování v rezidentské zóně vidí jako problém 69 procent řidičů, vysoké provozní náklady pak uvádí 60 procent z nich. Kromě aut lidé využívají tradičně MHD, nově i dopravní prostředky sdílené ekonomiky.

Sdílení auta si podle průzkumu vyzkoušelo šest procent Pražanů a dalších 24 procent o něm uvažuje. Službu sdílení kol využilo 19 procent respondentů. Na sdílení aut polovině dotázaných nejvíce vyhovuje, že platí jen za to, co projedou. Naopak největší obavy při sdílení aut vzbuzuje riziko z poškození vozu, uvedlo 30 procent respondentů.

V Praze působí několik společností na sdílení dopravních prostředků, například Car4Way, Autonapůl a Ajo.cz. Anytime, která patří mezi tři největší carsharingové společnosti na světě, do ČR vstoupila letos. V Česku provozuje 100 vozů a nyní flotilu rozšiřuje o dalších 200 aut.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP