[quote]Stoprocentním vlastníkem tuzemské společnosti ESA logistika, která se věnuje dopravě a skladování, se stal japonský koncern Hitachi Transport System. Dosud vlastnil 51 procent podílu ve firmě.[/quote]

Ve vlastnické struktuře podniku tak skončili její zakladatelé Roman Pekrt a Zdeněk Zahrádka. Společnost o tom dnes informovala ČTK. Cenu transakce žádná ze stran neuvedla.

V souvislosti se změnou majitele se změnilo nejužší vedení firmy. Novým generálním ředitelem se stal Marek Cvačka, který dosud v podniku zastával funkci provozního ředitele. Na pozici šéfa společnosti nahradil Romana Pekrta. Ten spolu se Zahrádkou ve firmě končí. Důvody změn ani prodeje společnost neuvedla.

Společnost poskytuje logistické služby a dopravní řešení pro silniční, železniční, námořní a leteckou dopravu, včetně skladování. Od roku 2007 je součástí koncernu Hitachi Transport System. Skupina ESA logistika, do níž vedle tuzemského podniku patří slovenská a polská pobočka, vytvořila loni tržby zhruba 3,9 miliardy korun. Společnost zaměstnává přibližně 1500 lidí.

 

ZDroj : ČTK