Domů Galerie

Galerie

Nové tratě, vozy, přístřešky – i přes vysoké ztráty DPMB letos uskutečnil své plány

I přes ztráty přesahující 160 miliónů korun Dopravní podnik města Brna uskutečnil všechny naplánované projekty, ať už to byly rekonstrukce tratí, nákup nových vozů nebo oprava zastávek a instalace nových přístřešků. Investice do pohodlného a bezpečného cestování se vyšplhaly téměř na 1,5 miliardy korun.

Kamion vánočních dárku dovezl dětem radost

Po loňské pauze způsobené pandemií koronaviru se Holding Šmídl vrátil ke své pravidelné charitativní akci. Letos již poosmé vyrazil s vánočně vyzdobeným kamionem do stacionářů v Ústí nad Orlicí a ve Vysokém Mýtě. Dále zavítal do nízkoprahového zařízení Naděje v Litomyšli a občanského sdružení Cesta pro rodinu v Žamberku. 

Publi – elektronická knihovna nové generace

Dnešní společnost funguje ve znamení rychlé konzumace obsahu. Žádá si dostupnost materiálů kdekoliv, preferuje časovou nezávislost a co víc, bezpečnost dat je pro ni velmi diskutovaným a důležitým tématem. Pokud uživatel k běžné službě navíc získá i bezkonkurenční přidanou hodnotu, má pocit výjimečnosti a nadhledu nad aktuální dobou.

Nová generace informačního systému pro vojenskou logistiku z dílny AURY

Požadavky dnešní doby na obranu státu se neustále zvyšují a není jednoduché s nimi držet krok. Současná pandemie stále dokazuje, že flexibilita a schopnost přizpůsobit se proměnlivému světu se stává klíčovou strategickou výhodou. 

První inteligentní skladovací systém v Česku: Continental v Brandýse dokončil instalaci AutoStore

Společnost Continental Automotive v Brandýse nad Labem, dodavatel interiérové elektroniky světových automobilek, jako první firma v Česku zavádí nejpokročilejší skladovací systém AutoStore. Ten byl ve výrobním závodě instalován v rekordním čase a svého spuštění se dočká na začátku roku 2022. Zavedení systému je součástí procesu digitalizace a automatizace, kdy cílem Continentalu Brandýs je stát se plně digitálním závodem.

Chytré obaly mohou zamezit plýtvání a zvýšit kvalitu prodávaného zboží.

Moderní historie obalové technologie byla v rámci tehdejšího Československa zahájena větou: „Vaše zboží musí být od nynějška značeno čárovými kódy!“  Dnes jsou čárové kódy běžnou součástí každého zboží, dříve vymoženost nejnovějších technologií. Kam se obalová technologie do té doby posunula a jaká je budoucnost obalového průmyslu?

Slavnostní otevření prvního robotizovaného skladu

Dnes, 26. října 2021 proběhlo slavnostní otevření prvního robotizovaného skladu pro fulfillment v areálu logistického parku v Paskově, který provozuje společnost DEXTRUM Fulfillment, a.s.

Nová firma ZETOR DEFENCE se soustředí na obrněná vozidla

S nabídkou obrněných vozidel domácí výroby se na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2021 prezentuje nový podnik ZETOR DEFENCE. Jde o joint-venture dvou zakladatelských subjektů – společnosti ZETOR Engineering, s.r.o. a holdingu SKUPINA, a.s., jehož cílem je prosadit se na středoevropském trhu s novou řadou obrněných terénních automobilů tradiční tuzemské značky ZETOR.  

WOF EXPO 2021 ÚSPEŠNE PREBEHLO

6.- 8. októbra 2021 sa v Bratislave uskutočnil medzinárodný veľtrh a konferencia v oblasti logistiky a dodávateľského reťazca WOF (World of Freight) Expo. Podujatie sa konalo pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a záštitou Bratislavského samosprávneho kraja.

Začala výstavba moderního logistického parku GLP Park Ostrava Hrušov

Společnost GLP, přední investor a developer logistických budov a skladů, zahájila výstavbu jednoho z nejmodernějších logistických center v ČR. Areál vzniká na pozemku bývalých hrušovských chemických závodů, který byl nejdříve kompletně revitalizován.   Po měsících náročných dekontaminačních prací vstoupil projekt do další fáze. Vztyčením prvního zakládacího sloupu začala výstavba vlastního areálu GLP Park Ostrava Hrušov, který bude dokončen v prvním...

Logistický kalendář