U ukrajinského přístavu Oděsa ztroskotala estonská nákladní loď Helt. Dva členové posádky se zachránili, čtyři jsou nezvěstní, informoval podle agentury Reuters manažer společnosti, jíž plavidlo patří. V ukrajinském přístavu Olvija při útoku na bangladéšskou loď jeden člen posádky zemřel, dalších 28 lidí na palubě je v pořádku.

„Loď se definitivně potopila,“ řekl Igor Ilves, manažer společnosti Vista Shipping Agency sídlící v Tallinnu, které loď Helt patřila. Dva členové posádky podle něho stihli nastoupit do záchranných člunů, o čtyřech dalších neví, kde jsou. Loď podle Ilvese mohla najet na minu.

V Olvije se terčem útoku stala nákladní loď vlastněná bangladéšskou státní společností Bangladesh Shipping Corporation (BSC).

„Loď se stala terčem útoku, byl zabit jeden inženýr. Není jasné, zda šlo o pumu nebo raketu, ani která strana útok vedla,“ řekl šéf BSC Pijuš Dutta. Zástupce ministerstva zahraničí v Dháce uvedl, že plavidlo zasáhla raketa.

Stanice India Today uvedla, že podle ukrajinských médií byla loď zasažena střelou vypálenou ruskými jednotkami.

Loď Banglar Samriddhi uvázla v přístavu Olvija poté, co minulý týden začala ruská invaze na Ukrajinu. Olvija leží na řece Jižní Bug, nedaleko jejího ústí do Černého moře. Je součástí Mykolajivské oblasti na jihu Ukrajiny.

Zdroj : ČTK