DPP

[quote]Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodl ve zjednodušených řízeních o povolení dvou spojení soutěžitelů. Investičnímu fondu Dekinvest povolil odkup majoritního podílu společnosti BEST, a. s., která vyrábí betonové dlažby. Výlučnou kontrolu nad společností Montix, a.s., která vyrábí plastové díly pro automobilky, získala společnost BR 1 LNX, s. r. o. Rozhodnutí již nabyla právní moci, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí ÚOHS Martin Švanda.[/quote]

Spojení Dekinvestu a Bestu se týká především výroby a prodeje stavebních prvků z betonu a velkoobchodu se stavebním materiálem. Akciová společnost Best vyrábí více než 4000 druhů dlažby, palisád nebo betonových tvarovek. Své produkty vyváží do Německa, Rakouska, Polska a na Slovensko.

Druhá fúze zasahuje především do výroby a prodeje plastových dílů do předních a zadních světel automobilů včetně odpovídajících nástrojů pro jejich výrobu. Firma Montix zaměstnává na Olomoucku přes 800 lidí a její výrobky jsou používány v technologických řešeních koncernu Siemens nebo v automobilech značky Audi či BMW.

 

Zdroj : ČTK