DPP

[quote]Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 nabízí možnosti BTS výstavby u Prahy, Plzně, v Ostravě a v Lovosicích.[/quote]

Výstavba na míru je v rámci služeb společnosti P3 čím dál žádanější. Komplexní portfolio P3 umožňuje vyjít vstříc už při projektování chystaných budov. Nájemci mají jistotu, že nové prostory budou přesně odpovídat jejich potřebám a požadavkům. „Budujeme parky v atraktivních lokalitách, a co je důležité, můžeme začít rychle stavět. Logistickým firmám a výrobním společnostem umíme navrhnout výstavbu haly na míru jejich potřebám v rozumném časovém horizontu. Pozornost věnovaná úvodní přípravě projektu se jim během několika měsíců zúročí v dobře nastaveném provozu,“ říká Tomáš Kubín, šéf výstavby P3 pro střední a východní Evropu.

Výstavba v okolí velkých měst naráží na nedostatek pozemků

V loňském roce P3 provedla několik akvizic, mezi které patří i park ve středočeském Stochově, dostupný ze západního okraje Prahy. Ke stávající hale plánuje P3 postavit další o rozloze 17 000 m2. Se zájemci se však P3 může dohodnout i na pronájmu menší jednotky. „V okolí Prahy jde o jednu z posledních možností výstavby v takovém rozsahu. Aktuálně směřuje nejvíce poptávek právě sem,“ potvrzuje Daniel Kubizňák, šéf pronájmů a developmentu v P3.

Jendou z dalších akvizic je park P3 Lovosice. Zde může P3 postavit haly o kombinované kapacitě bezmála 28 000 m2 určené převážně pro logistiku nebo drobnou výrobu. „Pro výrobní firmu, která zaměstnává hodně lidí, ale i logistickým společnostem se určitě vyplatí zvolit výstavbu na míru. Od toho, kolik lidí je na směně a jak jsou v provozu rozmístění, se pak může odvíjet rozmístění světlíků nebo kapacita ventilace. Řešit podobné požadavky v již hotové budově by bylo pro nájemce nákladné a zdlouhavé,“ vysvětluje Tomáš Kubín.

Nové průmyslové parky v Plzni a Ostravě

Do konce roku P3 vztyčí první sloupy hal v Myslince u Plzně. Nový park bude těžit z dobrého napojení na Německo po dálnici D5 a do centra západočeské metropole. K dispozici tu budou jednotky od 3 000 m2 do 30 000 m2 v celkem pěti budovách. První z nich se začne stavět ještě na jaře a na přelomu roku už bude připravena k nastěhování.

Další zcela nový park vyroste na brownfieldu v srdci průmyslové Ostravy. P3 připravuje čtvrť P3 Ostrava Central, která je strategicky umístěna v Dolní oblasti Vítkovic. „Přímo v širším centru města nabídneme více než 150 000 m2 prostor jak pro městskou logistiku, retail a e-commerce, tak i pro lehkou výrobu nebo R&D. Z polohy v centru města budou nadšeni právě obchodníci nebo logisté, kteří pro ně zajišťují zázemí. Budoucí klienti budou těžit z dobré dostupnosti kvalifikované pracovní síly,“ dodává Daniel Kubizňák.

Expertní tým společnosti P3 se postará nejen o výstavbu a leasing, ale také o asset nebo facility management. Nájemcům, tak nabízí individuální přístup a řešení na míru. P3 poradí s plánováním a výstavbou, dokonce správou budovy anebo nastavení provozu uvnitř. Komplexní přístup se vždy vyplatí.

 

Zdroj : P3