Invoitix

Deutsche Bahn investuje zhruba 110 milionů eur do svého celostátního školicího centra.

Německý koncern Deutsche Bahn investuje zhruba 110 milionů eur do svého celostátního školicího centra, které v příštích letech vyroste v Erfurtu.

Campus DB v hlavním městě spolkové země Durynsko vytvoří centrum pro vzdělávání a setkávání zaměstnanců koncernu, pro teambuilding DB, řekl 8. února v Erfurtu předseda představenstva DB Dr. Richard Lutz.

Vzdělávací středisko DB vznikne na místě bývalého nákladového nádraží a po svém úplném dokončení na konci roku 2028 nabídne příležitosti pro setkávání a školení až 60 000 zaměstnanců ročně.

Durynský zemský premiér Bodo Ramelow ocenil zájem DB o vybudování střediska v Erfurtu a vyzdvihl význam personálního rozvoje zaměstnanců pro budoucnost železnice. Erfurt se svou technickou školou by se mohl stát důležitým místem pro vzdělávání dopravních inženýrů. Hlavní město Durynska zvítězilo i díky své centrální poloze na křižovatce linek ICE sever – jih a a východ – západ v konkurenci 13 dalších žadatelů (lokalit) o Campus DB, řekl starosta Andreas Bausewein.

Vzdělávací středisko vznikne na ploše 7 600 m², kde 40 procent budou bude využito a 60 procent nově postaveno. Okolní plocha zeleně a volnočasových aktivit čítá 15 000 m². Projekt pamatuje na CO2-neutrální energetickou bilance s využitím geotermální energie a fotovoltaiky.

Zdroj: ŽESNAD

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP