V Praze začne v sobotu jezdit nová linka autobusů 104, která zajistí přímé spojení Barrandova a Slivence s Velkou Chuchlí. ČTK to sdělil mluvčí organizace Ropid Filip Drápal. Autobusy na lince poprvé vyjedou v návaznosti na ukončení uzavírky ulice K Lochkovu mezi Slivencem a Velkou Chuchlí a v části trasy nahradí linku 230, která bude zrušena.

Nová linka obsluhovaná devítimetrovými midibusy dopravního podniku bude jezdit každý den v hodinových intervalech na trase Klukovice – Poliklinika Barrandov – Stará Holyně – Škola Slivenec – Velká Chuchle – Na Hvězdárně. „Nová trasa nabídne cestovní dobu mezi Velkou Chuchlí a Barrandovem cca 15 minut s možností přestupu na tramvaje v zastávce Poliklinika Barrandov,“ uvedl mluvčí.

V trase Filmové ateliéry Barrandov – Škola Slivenec nahradí autobusy s číslem 104 nynější linku 230. Pro zachování spojení mezi barrandovským sídlištěm a oblastí filmových ateliérů bude stávající linka 130 prodloužena o úsek Chaplinovo náměstí – Filmové ateliéry Barrandov, dodal Drápal.

Zdroj: ČTK

DPP